پرسپولیس نیوز :  از زمانی که فهرست قراردادهای بازیکنان و مربیان لیگ برتر توسط سازمان لیگ منتشر شد ابهامات و حرف و حدیث های زیادی درخصوص صحت مبالغ آن مطرح شده است.

 حالا پس از گذشت چند روز از این مساله سایت برنامه نود به رقم هایی از قراردادهای واقعی بازیکنان لیگ برتری دست پیدا کرده که به منظور شفاف سازی، این قراردادها را منتشر می کند.

در میان بازیکنان تیم فوتبال استقلال کاوه رضایی و بختیار رحمانی علاوه بر مبلغ دریافتی طبق قرارداد منتشره در سازمان لیگ ۵۰۰ میلیون تومان هم به صورت نقد دریافت کرده اند.

نحوه پرداخت پول به آنها به این صورت بوده که این بازیکنان مبلغ را از سوی بانک متعلق به یکی از هواداران متمول استقلال به صورت وام بدون نیاز به بازپرداخت می گیرند و فرم هایی را در مقابل امضا می کنند که نیازی به پرداخت قسط های آن نیست. مشخص نیست محتوای فرم ها چه بوده و آیا در آینده بازیکنان مجبور می شوند وام ها را بازپرداخت کنند یا خیر که بعید است این اتفاق بیفتد.

رضایی و رحمانی علاوه بر ۵۰۰ میلیونی که در کنار قرارداد خود گرفته اند، ۲۰۰ میلیون تومان از مبلغ قراداد اصلی خود را هم به صورت نقدی دریافت کرده اند. علاوه بر همه این ها قرارداد این بازیکنان ۱۰۰ میلیون تومان هم آپشن دارد که در صورت عملکرد مثبت به مبلغ قرارداد آنان اضافه می شود و به این ترتیب قرارداد آنها تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا می کند.

علاوه بر این بازیکنان تازه وارد، مهدی رحمتی، امید ابراهیمی و خسرو حیدری هم مبالغی علاوه بر قرارداد اعلام شده دریافت کرده اند.

از ابتدا هم قراردادهای اعلام شده توسط سازمان لیگ واقعی به نظر نمی رسید و این که امین حاج محمدی با یک میلیارد و صد میلیون تومان بیشتر از بازیکنانی چون رضایی و رحمانی پول بگیرد با هیچ منطقی سازگار نبود و خبرهایی که سایت نود به آن دست پیدا کرد موید همین مساله است.

این پول به صورت هدیه از سوی هوادار متمول به بازیکنان پرداخت شده تا به استقلالی شدن آنها کمک کند و او برخلاف هدایتی هوادار متمول پرسپولیسی ها نخواسته با آن سر و صدا راه بیندازد.

در میان تیم های شهرستانی هم بازیکنی مثل فرناندو ده خسوس با رقم اعجاب انگیز ۶۰۰ میلیونی اعلام شده به گسترش فولاد نپیوسته، رقمی که برای بهترین دروازه بان فصل قبل در حد بازیکنان متوسط گسترش فولاد است و این دروازه بان برزیلی دریافتی بیشتری داشته است. یکی از سرمربیان لیگ برتری در گفتگو با نود این مساله را تایید می کند.

مبلغ واقعی قرارداد حاج صفی با سپاهان هم روز گذشته توسط این سایت منتشر شد، در حالی که در برخی منابع خبری مبلغ این قرارداد ۱،۴ میلیارد تومان اعلام شده بود وی با سپاهان قرارداد ۱،۸ میلیاردی بسته است.

  نکته حائز اهمیت در این میان عدم وجود شفافیت و تشکیل جدول هزینه های تیم ها و ثبت قراردادهای بازیکنان و مربیان در سایت سازمان لیگ با اطلاعات نادرست است که نتایج جالبی به دنبال ندارد.

منبع : پرسپولیس.......perspolis | رونمایی از قراردادهای واقعی لیگ برتر / کاوه و بختیار یک میلیاردی را کسی باور کرد؟
برچسب ها : بازیکنان ,قرارداد ,مبلغ ,تومان ,صورت ,قراردادهای ,میلیون تومان ,دریافت کرده ,گسترش فولاد ,هوادار متمول ,رحمانی علاوه